colegiu | Asistent medical, Domeniul Sanitar

👩‍⚕️𝗘𝗹𝗲𝘃𝗶𝗶 𝗰𝗮𝗹𝗶𝗳𝗶𝗰𝗮̆𝗿𝗶𝗶 𝗽𝗿𝗼𝗳𝗲𝘀𝗶𝗼𝗻𝗮𝗹𝗲 𝗔𝘀𝗶𝘀𝘁𝗲𝗻𝘁 𝗠𝗲𝗱𝗶𝗰𝗮𝗹 𝗚𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮𝗹𝗶𝘀𝘁 de la Colegiul Universitar Spiru Haret au participat la sesiunea științifică în format hibrid – „𝐼̂𝑛𝑔𝑟𝑖𝑗𝑖𝑟𝑒𝑎 𝑚𝑒𝑑𝑖𝑐𝑎𝑙𝑎̆ 𝑠̦𝑖 𝑠𝑝𝑖𝑟𝑖𝑡𝑢𝑎𝑙𝑎̆ 𝑎 𝑏𝑜𝑙𝑛𝑎𝑣𝑖𝑙𝑜𝑟 𝑑𝑒 𝑐𝑎𝑛𝑐𝑒𝑟” organizată de 𝗙𝘂𝗻𝗱𝗮𝘁̦𝗶𝗮 𝗕𝘂𝗰𝘂𝗿𝗶𝗮 𝗔𝗷𝘂𝘁𝗼𝗿𝘂𝗹𝘂𝗶, la 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗹 𝗡𝗮𝘁̦𝗶𝗼𝗻𝗮𝗹 𝗱𝗲 𝗙𝗼𝗿𝗺𝗮𝗿𝗲 𝗖𝗼𝗻𝘁𝗶𝗻𝘂𝗮̆ „𝗗𝘂𝗺𝗶𝘁𝗿𝘂 𝗦𝘁𝗮̆𝗻𝗶𝗹𝗼𝗮𝗲”.🥼

🩺La evenimentul dedicat 𝗭𝗶𝗹𝗲𝗶 𝗠𝗼𝗻𝗱𝗶𝗮𝗹𝗲 𝗮 𝗕𝗼𝗹𝗻𝗮𝘃𝗶𝗹𝗼𝗿 au participat doamna 𝑀𝑎𝑔𝑑𝑎 𝑀𝑎𝑟𝑖𝑎 𝐽𝑖𝑎𝑛𝑢, 𝑑𝑖𝑟𝑒𝑐𝑡𝑜𝑟 𝑎𝑙 𝑀𝑖𝑛𝑖𝑠𝑡𝑒𝑟𝑢𝑙𝑢𝑖 𝐸𝑑𝑢𝑐𝑎𝑡̦𝑖𝑒𝑖, doamna 𝐷𝑜𝑖𝑛𝑎 𝐶𝑎𝑟𝑚𝑒𝑛 𝑀𝑎𝑧𝑖𝑙𝑢, 𝑝𝑟𝑒𝑠̦𝑒𝑑𝑖𝑛𝑡𝑎 𝐹𝑖𝑙𝑖𝑎𝑙𝑒𝑖 𝐵𝑢𝑐𝑢𝑟𝑒𝑠̦𝑡𝑖 𝑎 𝑂𝑟𝑑𝑖𝑛𝑢𝑙𝑢𝑖 𝐴𝑠𝑖𝑠𝑡𝑒𝑛𝑡̦𝑖𝑙𝑜𝑟 𝑀𝑒𝑑𝑖𝑐𝑎𝑙𝑖 𝐺𝑒𝑛𝑒𝑟𝑎𝑙𝑖𝑠̦𝑡𝑖, 𝑀𝑜𝑎𝑠̦𝑒𝑙𝑜𝑟 𝑠̧𝑖 𝐴𝑠𝑖𝑠𝑡𝑒𝑛𝑡̦𝑖𝑙𝑜𝑟 𝑀𝑒𝑑𝑖𝑐𝑎𝑙𝑖 𝑑𝑖𝑛 𝑅𝑜𝑚𝑎̂𝑛𝑖𝑎, și 𝑃𝑎̆𝑟𝑖𝑛𝑡𝑒𝑙𝑒 𝐴𝑙𝑖𝑛 𝑁𝑖𝑐𝑎, 𝑠̦𝑒𝑓𝑢𝑙 𝑝𝑟𝑒𝑜𝑡̦𝑖𝑙𝑜𝑟 𝑑𝑒 𝑐𝑎𝑟𝑖𝑡𝑎𝑡𝑒 𝑑𝑖𝑛 𝑐𝑎𝑑𝑟𝑢𝑙 𝐴𝑟ℎ𝑖𝑒𝑝𝑖𝑠𝑐𝑜𝑝𝑖𝑒𝑖 𝐵𝑢𝑐𝑢𝑟𝑒𝑠̦𝑡𝑖𝑙𝑜𝑟, dar şi 𝗰𝗮𝗱𝗿𝗲 𝗱𝗶𝗱𝗮𝗰𝘁𝗶𝗰𝗲, 𝗰𝗮𝗱𝗿𝗲 𝗺𝗲𝗱𝗶𝗰𝗮𝗹𝗲, 𝘃𝗶𝗶𝘁𝗼𝗿𝗶 𝗮𝘀𝗶𝘀𝘁𝗲𝗻𝘁̧𝗶 𝗺𝗲𝗱𝗶𝗰𝗮𝗹𝗶 𝘀̧𝗶 𝗽𝗿𝗲𝗼𝘁̧𝗶.

ℹ️ 𝐶𝑜𝑙𝑒𝑔𝑖𝑢𝑙 𝑈𝑛𝑖𝑣𝑒𝑟𝑠𝑖𝑡𝑎𝑟 𝑆𝑝𝑖𝑟𝑢 𝐻𝑎𝑟𝑒𝑡 & 𝐹𝑢𝑛𝑑𝑎𝑡̧𝑖𝑎 𝐵𝑢𝑐𝑢𝑟𝑖𝑎 𝐴𝑗𝑢𝑡𝑜𝑟𝑢𝑙𝑢𝑖-Centrul De Ingrijiri Paliative Sf. Nectarie – Bucuresti 𝑎𝑢 𝑖̂𝑛𝑐ℎ𝑖𝑒𝑎𝑡 𝑢𝑛 𝑝𝑟𝑜𝑡𝑜𝑐𝑜𝑙 𝑑𝑒 𝑐𝑜𝑙𝑎𝑏𝑜𝑟𝑎𝑟𝑒 𝑖̂𝑛 𝑣𝑒𝑑𝑒𝑟𝑒𝑎 𝑠𝑡𝑎𝑔𝑖𝑖𝑙𝑜𝑟 𝑑𝑒 𝑝𝑟𝑎𝑐𝑡𝑖𝑐𝑎̆ 𝑎𝑙𝑒 𝑒𝑙𝑒𝑣𝑖𝑙𝑜𝑟 𝑐𝑎𝑙𝑖𝑓𝑖𝑐𝑎̆𝑟𝑖𝑖 𝑝𝑟𝑜𝑓𝑒𝑠𝑖𝑜𝑛𝑎𝑙𝑒 𝐴𝑠𝑖𝑠𝑡𝑒𝑛𝑡 𝑀𝑒𝑑𝑖𝑐𝑎𝑙 𝐺𝑒𝑛𝑒𝑟𝑎𝑙𝑖𝑠𝑡.