colegiu | Uncategorized

Absolvenții Colegiului universitar Spiru Haret București, calificarea profesională Asistent medical generalist, promoția 2022 sunt în plină sesiune de examene.

Examenul de certificare a calificării profesionale constă în 3 probe: în data de 17 august 2022 elevii au susținut proba practică, pe data de 19 august 2022 urmează proba scrisă iar pe data de 24 august 2022 elevii vor avea susținerea proiectului.

Colegiul universitar Spiru Haret, cu susținerea constantă a cadrelor didactice, a organizat mai multe simulări de examen atât pentru proba scrisă, cât și pentru proba practică. Elevii s-au implicat în pregătire și au încercat să recupereze ceea ce le-a luat pandemia, astfel că prima probă a debutat cu rezultate foarte bune.

Felicităm sincer fiecare cadru didactic implicat, fiecare absolvent și urăm succes la următoarele probe dar și în cariera/profesia pe care au ales să o urmeze! Felicitări haretiștilor de la AMG!