Astăzi, Consiliul Mondial Român, Asociația Mihai Eminescu Luceafărul, Asociația AER, Asociația Inimi Laolaltă pentru copii și Colegiul Universitar Spiru Haret, au făcut echipă și au pregătit colete cu îmbrăcăminte și încălțăminte de sezon, produse de igienă și alimente, pentru refugiații din Ucraina. Coletele au fost așezate pe grupe de vârstă, etichetate, gata pentru transport.

Sunt doar o mică parte din campania de susținere a familiilor cu copii, care sosesc din Ucraina.

Simbolic…INIMI din România pentru SUFLETE din Ucraina…

Final de zi grea, dar cu bucuria lucrurilor bine făcute!

Mulțumim că ne-ați oferit ocazia să vă cunoaștem, să vă ajutăm și să vă demonstrăm că românii sunt oameni speciali!

Felicitări tuturor donatorilor!
Mulțumim tuturor pentru bunătate, empatie și suflet!

Colegiul Universitar Spiru Haret, împreună cu asociațiile partenere au decis să întindă o mână de ajutor refugiaților din Ucraina.

Dacă vreți să veniți alături de noi este nevoie de

Șervețele umede și uscate,

• conserve în cutie, nu borcane (pateu, pește, brânză,mâncare gătită, mâncare bebeluși)
  • supe instant
  • măști și dezinfectant
  • șervețele umede și uscate
  • termosuri
  • produse de igienă: săpun, periuțe și pastă de dinți, șampon, gel duș pentru adulti si copii.
  • pături de bebelusi și adulți .
  • încălțăminte comodă și îmbrăcăminte.
    Acestea vor fi în stare perfectă, igienizate, etichetate pe vârste și mărimi, cu bilet pe fiecare.

Centrele de colectare vor fi sediul din Bulevardul Basarabiei nr. 256, (mijloace de transport: metrou, stația Republica, tramvai, linia 36 sau 46), autoturimul personal, punct de reper Faur Poarta 1, în incinta Facultății de Medicină Veterinară a Universității Spiru Haret, Sector 3 și

💢Kids Club Tei: Strada Ispravnicului nr. 25, Sector 2

Mii de mulțumiri!