website | Uncategorized

CINE SUNTEM?

Persoanele care asigură serviciile oferite și derulează activitățile asociate C.C.O.C. au competențe în ariile specifice de activitate, fiind cadre didactice, experți și specialiști din cadrul Universității Spiru Haret.

Specialiștii care lucrează la C.C.O.C. sunt psihologi și psihoterapeuți principali/specialiști/autonomi, consilieri psihologici și de carieră. Specialiștii noștri au competențe în domeniul psihoterapiei/consilierii de tip psihanalitic și jungian, consilierii pentru carieră, psihologiei experimentale, psihologiei sociale, psihologiei organizaționale.

Profesioniștii noștri au apartenență la organizații naționale și internaționale de prestigiu, precum Colegiul Psihologilor din Romania; Asociatia de Consiliere și Psihoterapie Psihanalitică, București; Asociatia Română de Psihologie Analitică; Asociatia Americană de Psihologie.

CE NE PROPUNEM?

• Să facilităm adaptarea voastră la mediul academic și la contextul specific Universității Spiru Haret;

• Să promovăm oferta educațională a Universității Spiru Haret;

• Să vă ajutăm să identificați si să oferim o abordare psihologică a nevoilor voastre vocaționale și de orientare în carieră și a dinamicii nevoilor de dezvoltare profesională;

• Să oferim suport psiho-educațional pentru depășirea dificultăților voastre educaționale;

• Să oferim consultanță pentru identificarea oportunităților voastre de dezvoltare personală și a dinamicii nevoilor de dezvoltare personală;

• Să oferim suport psihologic în situații dificile;

• Să facilitam accesul studenților și masteranzilor la programe de voluntariat;

• Să organizăm traininguri, seminarii, workshop-uri și conferințe în vederea autocunoașterii și dezvoltării voastre personale și vocaționale;

• Să derulăm programe de educație și prevenție de care să puteți beneficia. 

Adresa:

Str. Fabricii, Nr. 46G, Bucuresti

Web: ccoc.spiruharet.ro

Facebook: https://www.facebook.com/ccoc.spiruharet

Email: ccoc@spiruharet.ro