Colegiul universitar Spiru Haret București continuă să investească și să sprijine cadrele didactice în ceea ce privește pregătirea profesională.

Astfel, după organizarea concursului de Titularizare în luna Decembrie 2020 și acreditarea celor două calificări profesionale (Asistent medical generalist și Editor imagine) care funcționează în cadrul Colegiului universitar Spiru Haret București, cadrele didactice au participat la examenul de Definitivat organizat în luna Decembrie 2021.

La examen au participat dl Silviu Constantin Șerban, doamnele Ionescu Ionela, Petrescu Maria, Iosif Mihaela, Nistor Daniela, Covaci Mariana și Călina Adriana Alina. Toate cadrele didactice s-au pregătit alături de elevii colegiului iar rezultatele nu au întârziat să apară.

Felicităm atât cadrele didactice cât și elevii pentru reușită, mulțumim tuturor pentru implicare, dăruire și emoțiile pozitive transmise. Mulțumim conducerii Universității Spiru Haret și tuturor oamenilor implicați în managementul colegiului pentru sprijinul necondiționat oferit cu profesionalism de fiecare dată.

Mulțumim partenerilor noștrii (conducerea USH, cadre didactice, elevi, colegi de la alte departamente) pentru atmosfera caldă și prietenoasă din echipă, pentru starea de spirit excelentă și pentru atitudinea optimistă! Împreună creștem standardele în domeniile sănătate și asistență pedagogică, producție media, informatică și servicii!