Vă invităm la Conferința Internațională PROVOCĂRI ALE EDUCAŢIEI BUNĂSTĂRII ÎN ŞCOALĂ. DE LA EDUCAŢIA DIN ŞCOALĂ LA CARIERĂ (14-15 mai 2021, platforma ZOOM) și Proiectul de Voluntariat DONEAZӐ O CARTE ŞI DARUIE CUNOAŞTERE! (aprilie-august 2021), prin partenerii sӑi naționali și internaționali, răspunde nevoii de colaborare a tuturor cadrelor didactice prin realizarea unui schimb de informație în implementarea standardelor de calitate, de generalizare a bunelor practici ca urmare a modificării stilului de desfășurare a activităților didactice în contextul învățământului actual. Cercetările efectuate la nivel global arată că există o legătură directă între bunăstarea emoțională a elevilor și a cadrelor didactice în cadrul școlii și reușita școlară și prestația profesională. Astfel, promovarea bunăstării elevilor și profesorilor va determina îmbunătățirea rezultatelor educaționale și a calității proceselor educaționale în școală.

Este obligatorie înregistrarea datelor dvs în formularul disponibil la adresa:

Mai multe detalii: Institutul de Cercetari, Politici si Evaluare in Educatie (Asociatia Profesorilor și Dascălilor de Pretutindeni) instituteducatie.secretariat@gmail.com