| Domeniul Sanitar |

Pe data de 14 februarie elevii de la Colegiul Universitar Spiru Haret împreună cu secretarele și cadrele didactice Ionescu Ionela și Galbenu Andrei s-au alăturat campaniei „N-avem SÂNGE”și au donat la centrul de transfuzii.

“N-avem SÂNGE” este un proiect pentru Institutul Național de Hematologie Transfuzională.
Conform Organizației Mondiale a Sănătății, în România procentul celor ce donează sânge este sub 2 % față de media europeană situată la 4 %. În acest context practic fiecare donator este important și fiecare picătură de sânge poate avea o importanță uriașă.

Colegiul Universitar Spiru Haret sprijină această campanie amplă,desfășurata la nivel național, pentru sprijinirea donării voluntare de sânge.